Aktualności
- 30kwi
Tydzień świadomości autyzmu
12
- 30kwi
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
92
- 28kwi
Niebieskie Igrzyska
„Niebieskie Igrzyska”
Pora na podsumowanie!Pierwszy udział w wydarzeniu na skalę Gminną!
7 placówek oświatowych
3 szkoły i 4 przedszkola
15 drużyn
13 konkurencji sportowych
135 zawodników
21 wolontariuszy6 zaangażowanych i oddanych sprawie osób
ok. 200 kibiców
2 gości
8 sponsorów
Łączna liczba dzieci ok. 350!Jesteśmy dumni z faktu, że nasza sprawa, tak ważna, spotkała się z niezwykle pozytywnym odbiorem wśród dzieci jak i dorosłych. “Niebieskie Igrzyska” to przede wszystkim zajęcia edukacyjne, które były prowadzone w przedszkolach i szkołach. Budowanie postawy empatycznej, pełnej akceptacji i zrozumienia dla odmienności w funkcjonowaniu to jedno z podstawowych założeń jakie nam przyświecało. Część sportowa to okazja do łączenia się bez względu na różnice i nasze ograniczenia - pokazaliśmy, że każdy może osiągnąć sukces na miarę
swoich możliwości.Podziękowania przesyłamy w kierunku pań dyrektor i wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Brzegu Dolnym, pani Katarzyny Barylak oraz pani Dagmary Głuszczyńskiej. Dzięki ich aprobacie i motywacji plany zamieniły się w realizację.
Ogromne serce w całość wydarzenia włożyła także pani dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 pani Magdalena Wlaźlak-Szał. Wsparcie zarówno techniczne jak i mentalne nie ma sobie równych. Ogromne podziękowania należą się klasie IV Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 - to oni byli tymi dzielnymi wolontariuszami, którzy dbali o stanowiska sportowe. Dołożyli wszelkich starań aby uczestnicy czuli się komfortowo i bezpiecznie. Skierowali do młodszych kolegów tyle dobrych słów i motywacyjnych zachęt, że nie sposób o nich zapomnieć do dziś.Kolejnymi osobami bez których wydarzenie by się nie odbyło są:
Krystyna Lipiec, Anna Krystian, Małgorzata Kostrzewska, Marta Lewandowska, Monika Rynkiewicz-Gacek. Ilość czasu spędzonego na planowaniu i dopinaniu wszystkiego na ostatni guzik jest niezliczona a efekty
mogliście obejrzeć sami! Dzięujemy Pani Karolinie Szulc - za wiele poświęconych godzin, w czasie których projektowała i drukowała statuetki na drukarce 3D!Jesteśmy dumni również z faktu, że Gmina Brzeg Dolny łączy się z nami w sprawie edukacji i podnoszenia świadomości dzieci, które tworzyć będą za chwilę nasze lokalne społeczeństwo. Objęcie “Niebieskich Igrzysk” Patronatem Honorowym Burmistrza Brzegu Dolnego to dla nas ogromne wyróżnienie.
Dziękujemy za wsparcie i obecność. Podczas zmagań sportowych mieliśmy również wyjątkowych gości – Komenda Powiatowa Policji w Wołowie jak zwykle chętna do współpracy wspierała nas na jednym ze stanowisk sportowych. Przywieźli ze sobą nie tylko dobry humor i uśmiech ale i wyjątkową konkurencję!
Należy zaznaczyć również jak duże wsparcie otrzymaliśmy od naszych lokalnych przedsiębiorców! Jesteśmy wdzięczni, że dzięki ich pomocy udało się zorganizować nagrody dla uczestników. Jesteście wielcy:Przedszkole Samorządowe nr 3 w Brzegu Dolnym
Neos okna drzwi i rolety
Ale yeah burger
Pizzeria Ania
Paco S.C. Krystyna Kokoszka Stanisław Kokoszka
Ubezpieczenia Julita Kasperkiewicz
PKS WołówPozostaje tylko powiedzieć:
Widzimy się za rok!47
- 12kwi
Wycieczką na Sowią Górę
7
- 12kwi
Czekoladowe warsztaty
39
- 07kwi
Pszczelarz w naszej szkole
"Tę pszczółkę, którą znamy i Kochamy...". Tak śpiewał piosenkarz Zbigniew Wodecki, a dzisiaj w Zespole Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Brzegu Dolnym o fascynującym świecie pszczół opowiedział nam mistrz Pszczelarstwa Pan Aleksander Rębacz.
Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały o: życiu tych małych owadów, ich wrogach, codziennych zmaganiach w dążeniu do wspólnego celu jakim jest produkcja miodu. Podczas warsztatów uczniowie z klas 1-5 próbowali miód i dotykali pyłek kwiatowy. Na koniec dzieci otrzymały od Pana Aleksandra książeczki jego autorstwa, dyplomy i świeczki z wosku pszczelego, które same wykonały.
Dziękujemy pani Krystynie Lipiec za zorganizowanie spotkania :)
47
- 27mar
Dzień kolorowej skarpetki
Co wspólnego mają kolorowe skarpetki z Zespołem Downa? Dlaczego w marcu warto założyć skarpetki nie do pary? 21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale przede wszystkim bardzo ważne święto - Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. W dniach 20-21.03 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty mające na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat Zespołu Downa oraz propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną. Nasi uczniowie zapoznali się z ideą obchodów, brali udział w zajęciach edukacyjnych i kreatywnych prowadzonych przez naszych nauczycieli, a przede wszystkim kształtowali szacunek i tolerancję wobec niepełnosprawności.
Najbardziej rozpoznawalnym symbolem tego dnia są kolorowe skarpetki nie do pary, które nawiązują do niedopasowania genotypowego i społecznego, z jakim zmagają się osoby z zespołem Downa. To właśnie dlatego w tym dniu dzisiejszym uczniowie i nauczyciele założyli dwie różne, kolorowe skarpetki, wyrażając w ten sposób swoją solidarność i wsparcie. Pamiętajmy!! Drobne gesty mają znaczenie, mogą przysłużyć się niwelowaniu barier i przezwyciężaniu krzywdzących stereotypów.
74
- 24mar
21 marca - dzień kolorowej skarpetki
Co wspólnego mają kolorowe skarpetki z Zespołem Downa? Dlaczego w marcu warto założyć skarpetki nie do pary? 21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale przede wszystkim bardzo ważne święto - Światowy Dzień Zespołu Downa. W dniach 20-21.03 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty mające na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat Zespołu Downa oraz propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną. Nasi uczniowie zapoznali się z ideą obchodów, brali udział w zajęciach edukacyjnych i kreatywnych prowadzonych przez naszych nauczycieli, a przede wszystkim kształtowali szacunek i tolerancję wobec niepełnosprawności.
Najbardziej rozpoznawalnym symbolem tego dnia są kolorowe skarpetki nie do pary, które nawiązują do niedopasowania genotypowego i społecznego, z jakim zmagają się osoby z zespołem Downa. To właśnie dlatego w ty dniu dzisiejszym uczniowie i nauczyciele założyli dwie różne, kolorowe skarpetki, wyrażając w ten sposób swoją solidarność i wsparcie. Pamiętajmy!! Drobne gesty mają znaczenie, mogą przysłużyć się niwelowaniu barier i przezwyciężaniu krzywdzących stereotypów.
1
- 24mar
Dzień liczby Pi
14 marca - dzień liczby Pi - zadania, łamigłówki, kody QR tego dnia opanowały naszą szkołę. Czy widzą Państwo, po co ta liczba Pi istnieje? Nasi uczniowie na pewno tak :)
14
- 24mar
Dzień bez plecaka
Z inicjatywy przewodniczącego szkoły Jakuba Molińskiego 20 marca odbył się dzień bez plecaka :) Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i humorem.
11